Lityum Hücreler ve Piller için BM Nakliye Testi (UN / DOT 38.3)

Lityum Hücreler ve Piller için BM Nakliye Testi (UN / DOT 38.3)

Lityum hücreler ve piller için BM nakliye testi, ürünün UN / DOT 38.3'e uygunluğu göstermeye ve nakliye sırasında lityum pillerinizin güvenliğinin tam olduğundan emin olmanızı sağlar.

Lityum Hücreler ve Piller için BM Nakliye Testi (UN / DOT 38.3)

Lityum pillerin taşınması, pillerin hava, deniz veya kara yoluyla taşınması durumunda farklılık gösterebilecek uluslararası düzenlemelere tabidir. BM (Birleşmiş Milletler), 49 CFR, 100 - 185. Bölümler altındaki ABD için nakliye düzenlemelerini tanımlayan ABD DOT (Ulaştırma Bakanlığı) ile birlikte dünya çapında tehlikeli malların taşınması için öneriler yayınlamaktadır. Lityum metal ve lityum iyon pillerin güvenli ambalajlanması ve sevkiyatı konusunda çeşitli direktifler mevcuttur.

Lityum piller tehlikeli madde olarak sınıflandırılır ve nakliye yönetmeliklerine göre test edilmez ve paketlenmezse güvenlik riski oluşturabilir. 60 yıllık ürün güvenliği uzmanlığına sahip uluslararası kabul görmüş bağımsız bir test laboratuvarı olarak, lityum pillerinizin nakliye için güvenli olarak kabul edilmek üzere nakliye yönetmeliklerine uygun olmasını sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

EUROLAB, UN Testler ve Kriterler Kılavuzu 38.3, US DOT'da ayrıntılı olarak açıklanan tehlikeli mal yönetmeliklerinin ilgili nakliyesine göre, şarj edilebilir, şarj edilemeyen piller veya pil takımları üzerinde - bağımsız birimler veya ekipman içinde - gerekli tüm testleri sağlayabilir. Tehlikeli Madde Düzenlemeleri (HMR; 49 CFR, Bölüm 171-180) ve IATA Tehlikeli Mal Düzenlemeleri (DGR).

EUROLAB, lityum piller için test ve belgelendirme hizmetlerinde ve UN / DOT 38.3 pil testi ve sertifikasyonu için tek kaynaklı laboratuvarınızda dünya lideridir. ISO 17025 akredite pil laboratuvarımız, en üst düzey doğruluk sağlamak için çok sayıda Maccor pil analiz cihazına, deneyimli pil test mühendislerine ve lityum iyon pillerle uzun yıllara dayanan pratik deneyime sahiptir.

Laboratuvar ağı sayesinde EUROLAB, daha hızlı pazara erişim için ihtiyacınız olan sertifikalara ulaşmak için lityum hücrelerinizin ve pillerinizin elektrik, mekanik, performans, güvenilirlik ve güvenlik uyumluluk gereksinimlerini karşıladığından emin olmanıza yardımcı olabilir. UN / DOT 38.3'e göre tüm testleri tek bir yerden gerçekleştirebilir, böylece global pazara yeni ürünler getirirken size zaman ve kaynak tasarrufu sağlayabilir.

UN / DOT 38.3: Lityum Pil Taşımacılığı Test Yetenekleri 

UN / DOT 38.3, tüm lityum piller ve piller için geçerli olan test gereksinimlerini detaylandırır. Lityum pil üreticileri ve lityum pil kullanan ürünler, ürünlerinin tasarımında, üretiminde ve dağıtımında bu test gereksinimlerini karşılamalıdır.

UN 38.3, lityum pillerin nakliye sırasında beklenen öngörülen sertliklere dayanma yeteneğini değerlendirmek için tasarlanmış önemli çevresel, mekanik ve elektriksel gerilimlerin bir kombinasyonunu sunar. EUROLAB, UN / DOT 38.3'e göre gerekli tüm testleri tek bir yerden gerçekleştirebilir.

T1 - Yükseklik Simülasyonu (Birincil ve İkincil Hücreler ve Piller)
Bu, 15.000 metre yükseklikte basınçsız uçak alanını (kargo alanı) simüle eden düşük basınç testidir. Pilleri 11.6kPa'da> 6 saat boyunca sakladıktan sonra, bu kriterler karşılanmalıdır: kütle kaybı, sızıntı, havalandırma, sökme, kopma veya yangın ve test öncesi voltajın% 10'u dahilinde voltaj yok.

T2 - Termal Test (Birincil ve İkincil Hücreler ve Piller)
Bu test aşırı sıcaklıklardaki -40C ila + 75C arasındaki değişiklikleri kapsar. Piller 6 saat -40 ° C'de (büyük hücreler / piller için 12 saat), ardından 6 saat + 75 ° C'de (büyük hücreler / piller için 12 saat), toplam 10 döngü boyunca saklanır. Test tek bir odada veya termal şok odasında yapılabilir, ancak 30 dakikadan daha az geçiş kullanılmalıdır.

T3 - Titreşim (Birincil ve İkincil Hücreler ve Piller)
Bu test, nakliye sırasındaki titreşimi simüle eder. Test Sinüs Süpürme: 15 Dakikada 7Hz - 200Hz - 7Hz; 12 Süpürme (3 saat); 3 karşılıklı dikey eksen.

T4 - Şok (Birincil ve İkincil Hücreler ve Piller)
Bu test aynı zamanda nakliye sırasındaki titreşimi simüle eder. Test bir Yarım Sinüs darbesidir: küçük hücreler / piller için 150G / 6ms; Büyük hücreler / piller için 50G / 11ms; Yön başına 3 darbe; 6 yönde (+/- z, +/- x, +/- y).

T5 - Harici Kısa Devre (Birincil ve İkincil Hücreler ve Piller)
Bu test, hücre veya pilin terminallerine harici bir kısa devre simülasyonu yapar. + 55C sıcaklıkta, terminallere kısa devre (<0.1ohm) uygulayın. Örnek sıcaklığı +55 +/- 2 ° C'ye döndükten sonra en az bir saat bekleyin. Geçiş kriterleri: Kasa sıcaklığı + 170 ° C'yi geçmez ve testten sonraki 6 saat içinde sökme, yırtılma veya yangın olmaz. Sigorta, akım sınırlama devresi ve havalandırma mekanizmasının etkinleştirilmesine izin verilir.

T6 - Etki (Birincil ve İkincil Hücreler)
Bu test sadece birincil ve ikincil hücreler için geçerlidir. 20 mm'den büyük çaplı silindirik hücreler için, hücre durumuna etki simülasyonu yapar. Silindirik hücreler için

T7 - Aşırı Şarj (İkincil Piller)
Bu test yalnızca ikincil veya şarj edilebilir piller içindir. Şarj edilebilir bir pilin aşırı şarj durumunu simüle eder: 24 saat boyunca üreticinin tavsiye ettiği şarj akımının 2 katı. Akü 7 gün boyunca yangın veya demontaj için izlenmelidir.

T8 - Zorla Deşarj (Birincil ve İkincil Hücreler)
Bu test, yalnızca birincil ve ikincil hücreler için zorunlu deşarj koşulunu simüle eder.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Lityum Hücreler ve Piller için BM Nakliye Testi (UN / DOT 38.3) kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp