Çevresel Testler

Çevresel Testler

EUROLAB, konusunda uzman ekibiyle çevre testi laboratuvarlarında çeşitli malzemeler, bileşenler ve elektrikli ve elektronik ekipmanlar için ISO 17025 onaylı test hizmetleri sunmaktadır. 

Çevresel Testler

Çevresel test laboratuarları, üretici firmalara, ürünlerine ve belli koşullarda nasıl performans gösterdiklerine yönelik bilgiler vermede önemli bir işleve sahiptir. Bu laboratuvarlarda uygulanan çok sayıda analiz türü bulunmaktadır. Örneğin içme suyu analizlerinden güneş panellerin ilgili spesifikasyonları karşılayıp karşılamadığına kadar bir dizi test gerçekleştirilmektedir.

Çevresel testler endüstriyel amaçlı kullanılan sistemlerin kullanım ömürleri boyunca, kullanım, taşıma ve saklama koşullarında karşı karşıya kalacakları doğal çevre koşullarına gösterdikleri mukavemeti belirlemek için uygulanmaktadır. Test süreçleri ve testlerin kalitesi, ürünlerin güvenilirliğini ispatlamak için gerekmektedir. Ürünlerin riskli ve zayıf yönlerini önceden görmek ve gerekli önlemleri almak bu sayede mümkün olmaktadır.

Çevresel testler, doğal çevre şartlarında oraya çıkacak her türlü zorlu koşulların ürün veya malzeme üzerindeki etkilerini belirlemeye yönelik gerçekleştirilen laboratuvar testleridir. Bitmiş ürünlerin veya kullanılan malzemelerin doğruluğu, dayanıklılığı, çalışma koşulları ve kararlılığı gibi belli özellikleri, kaiteyi belirleyen önemli faktörlerdir.

Çevresel testler ile ileride olabilecek hataları önlemek, işletmelere para ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Örneğin sıcaklık testi, nem testi, titreşim testi ve şok testi gibi testler sırasında ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına uyulmaktadır.

Çok kapsamlı test yeteneklerimiz, herhangi bir ekipmanın yaşam döngüsü boyunca karşılaşabileceği standart ve aşırı çevresel koşulları simüle etmemizi sağlar:

  • İklimsel test
  • Korozyon testi
  • Titreşim ve şok testi
  • Akustik test
  • Dayanıklılık testi

Uzman ekibimizle birlikte, ulusal ve uluslararası çapta ve sektör standartlarında (otomotiv, havacılık, demiryolu ve inşaat endüstrilerinde, diğerlerinin yanı sıra) çevre testleri yapma konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahibiz.

Çevre laboratuvarlarımız otomotiv elektrik, elektronik ve radyo bileşenlerinin testinde uzmanlaşmıştır. İşlevsel performanslarını ve güvenilirliklerini değerlendirmek için operasyonel bileşenlerin maruz kaldığı hem standart hem de aşırı çevresel koşulları yeniden üretmek için takım ve kurulum geliştirme konusunda geniş deneyime sahibiz.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Çevresel Testler kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp