Tehlikeli Konum Testleri

Tehlikeli Konum Testleri

EUROLAB, ekipmanınızı tehlikeli yerlerde kullanım için onaylatmak adına sektör lideri deneyim ve uzmanlık sunar. Tehlikeli yerlerde kullanılmak üzere pazara güvenli ve uyumlu ekipman teslim etmenize yardımcı olur.

Tehlikeli Konum Testleri

Yanıcı tozlar, yanıcı gazlar, buğular veya buharlar, işyerindeki potansiyel olarak patlayıcı ortamlara katkıda bulunabilir. Üreticiler ve tedarikçiler, ekipmanlarının tehlikeli yerlerde güvenli ve uygun olduğunu kanıtlayan yerel yönetim, düzenleyici ve uluslararası güvenlik standartlarına uymalarını ister.

Tehlikeli Konum Testi nedir?

Tehlikeli Konum Testi, bir ürünün potansiyel olarak patlayıcı bir ortama (tehlikeli konum) yerleştirildiğinde patlama riski taşımadığını doğrular. Test, cihazın tasarımında uygulanan koruma yöntemi değerlendirilerek gerçekleştirilir. Test süreci, cihazı potansiyel olarak patlayıcı bir ortama maruz bırakmayı ve cihazın koruma sisteminde kritik bir arızaya neden olmayı denemeyi içerir. Bir cihaz kritik bir arıza ile karşılaşmazsa ve geçerli tehlikeli konum standardında belirtilen tüm ek gereklilikleri karşılıyorsa, cihazın test edilen ortamda kullanım için uyumlu olduğu kabul edilir.

Tehlikeli yerlerde kullanılan ürünler için koruma yöntemlerine örnekler:

 • Kendinden Güvenlikli
 • Yanmaz
 • Artan Güvenlik
 • Kapsülleme
 • Basınçlandırma / Arındırma
 • Yağ Daldırma
 • Tipi “n”

Kapsamlı akreditasyon grubumuz ve uluslararası tehlikeli konum test laboratuvarları ağımız, dünya çapında tehlikeli konum ve patlayıcı atmosfer uyumluluğu için kaynağınızdır. Dünya çapında, üreticilere yerel destek ve test hizmetlerinin rahatlığını sağlamak için tehlikeli konum testi yapabilen laboratuvarlarımız vardır.

Yılların verdiği deneyimden gelen tehlikeli konum güvenliği uzmanlığı ile, ekipmanınızı potansiyel olarak patlayıcı veya gazlı alanlar için değerlendirerek, ekipmanınızın tehlikeli yerlerde kullanım için onaylanmış geçerli güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmanıza yardımcı oluruz.

EUROLAB, yenilikçi Uyumlaştırılmış Uluslararası Ex Test Programı ile ATEX Direktifi ve IECEx şeması altında kesintisiz test, sertifikasyon ve ürün inceleme hizmetleri sağlayabilir. Program, potansiyel olarak patlayıcı atmosfer için tanınan tüm onayların alınmasında tutarlı bir yaklaşım sağlamak için test süreçlerini, mühendislik beceri setlerini ve yönetimi uyumlu hale getirir.

Tek kaynaklı test ve sertifikasyon yeteneklerimiz, büyük dünya pazarlarındaki yerel uzmanlığımız ve küresel kapsamımız, sertifikasyon sürecini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olarak aylar yerine haftalar içinde onaylar almanıza yardımcı olabilir.

ATEX ve IECEx sertifikalarına ek olarak, ABD ve Kanada için tehlikeli konum sertifikası da sağlıyoruz. EUROLAB, ABD ve Kanada sertifikasyon projesiyle eşzamanlı olarak yürürlükteki EN standartlarına uygun bir araştırma yapabilir.

Tehlikeli Konum testi ve sertifikasyon yeteneklerimiz arasında

Kuzey Amerika, Avrupa veya diğer uluslararası destinasyonlar için sertifikaya ihtiyacınız olsun, gerekli tüm sertifikalar için tek bir laboratuvar kaynağı sağlayabiliriz. Tam ATEX, IECEx, NRTL ve MSHA test ve onay hizmetleriyle, tehlikeli konum ürünlerini tek bir test planı altında herhangi bir pazara sunabilmenizi sağlıyoruz.

Yeteneklerimiz şunları içerir:

 • Tehlikeli Konum Test Yetenekleri
 • IECEx Sertifikası
 • ATEX Sertifikası
 • Madenler için MSHA Bölüm 6 onayları
 • Tehlikeli Bölge Yerinde Değerlendirmeler
 • Aleve Dayanıklı ve Patlamaya Dayanıklı Test

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Tehlikeli Konum Testleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp