Otomotiv Testleri

Otomotiv Testleri

EUROLAB, otomobil üreticilerinin ve Orijinal Ürün Üretici (OEM)'lerin daha hızlı pazara erişimi için otomotiv ürünlerinin güvenliğini, güvenilirliğini ve performansını sağlamalarına yardımcı olmak adına kapsamlı otomotiv testleri sunar.

Otomotiv Testleri

Otomotiv Testi Nedir?

Otomotiv testi, beklenen çevresel koşullara maruz kaldıklarında beklendiği gibi çalışacaklarından ve kullanım sırasında operatörlere tehlike oluşturmadığından emin olmak için araçların performansını ve güvenliğini değerlendirir. Tipik bir otomotiv test değerlendirmesi, yağmur, tuz, ozon, aşırı sıcaklıklar, şok ve titreşim gibi koşulları çoğaltmak için çevresel simülasyonlardan oluşur; ardından elektronik bileşenlerin parazitsiz olmasını ve kabul edilemez düzeyde radyasyon yaymamasını sağlamak için bir EMC testi değerlendirmesi yapılır. Bu testler, kusursuz performans sağlamak ve tehlikeleri mümkün olan en yüksek seviyede azaltmak için hem son araçlar hem de bileşenler üzerinde gerçekleştirilir.

Günümüzde otomobil üreticileri, OEM'ler ve cihaz üreticileri, otomotiv ürünleri için örnek güvenlik, sürdürülebilir kalite ve operasyonel mükemmellik göstermek için benzersiz zorluklarla karşılaşmaktadır.

Maliyetli tasarım hatalarından kaçınmak ve pazara dönüş süresini iyileştirmek için bileşenlerinizin elektromanyetik uyumluluğunu (EMC), çevresel sağlamlığı ve güvenliği sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Global test yeteneklerimiz ve özel test çözümlerimiz, piyasaya sürülmesi gereken zorlu ihtiyaçları karşılamanıza yardımcı olan en son teknoloji ve otomasyon yazılımlarıyla desteklenir. İklimsel, dinamik ve elektriksel ortamlardan doğal ve araç kaynaklı kaynaklara kadar aerodinamik test sürecimiz, küresel pazarlara uyum gereksinimlerinize uygun olarak ürününüzü geliştirmeden nihai kullanıma verimli bir şekilde getiriyor.

Tek kaynaklı test laboratuvarlarımız otomotiv uygulamaları için çevresel testlerin tüm yönlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca, herhangi bir potansiyel ortamda aracınızın performansının tam bir resmini vermek için birden fazla metodolojiyi aynı anda birleştirebiliriz.

EUROLAB, neredeyse tüm uygulamalar için eksiksiz otomotiv EMC testi paketini gerçekleştirme özelliğine sahiptir. Her yerde 10 metrelik bir oda dahil olmak üzere birden fazla EMC odası bulunan laboratuvarlarımız, hem bireysel sistemleri hem de monte edilmiş araçları test etmek için donatılmıştır.

Bölgesel ve uluslararası EV ve EVSE standartlarına test, değerlendirme ve sertifikasyon sağlayabiliyoruz. Çok çeşitli saha değerlendirme ve laboratuvar içi yetenekleriyle, ürününüzü ilgili endüstri ve OEM standartlarına göre kullanım için onaylamanıza yardımcı olabiliriz.

Otomotiv Test Yeteneklerimiz

Taşıtlarında elektromanyetik uyumluluğu sağlamalarına ve sonuçta ürünlerini pazara sunmalarına yardımcı olmak için otomotiv geliştirmede en saygın firmalarla çalışıyoruz. Otomotiv ürününüzün pazara yolculuğunu hızlandırmanıza yardımcı olmak için EMC, OEM testi ve Performans değerlendirmeleri dahil gerekli tüm değerlendirmeleri yapabiliriz.

  • Otomotiv Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Testi
  • Otomotiv Çevre Simülasyon Testi
  • e-Mark ve E-mark testi
  • OEM'e özgü testler
  • Elektrikli Araç Testi
  • Elektrikli Araç Tedarik Ekipmanları Testi
  • Akü Testi
  • Global Pazar Erişimi

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Otomotiv Testleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp