Görsel İşitsel Ekipman Testleri

Görsel İşitsel Ekipman Testleri

EUROLAB, uzman ekibi ve son teknoloji laboratuvarlarıyla her türden görsel ve işitsel ürünler için çeşitli testler ve sertifikalar sunar. Ürünlerin kritik standartlara uygunluğu kanıtlayarak uluslararası pazara girmenize ve yeni IEC 62368-1 standardına göre sertifika almanıza yardımcı oluruz.

Görsel İşitsel Ekipman Testleri

IEC 62368-1 nedir?

62368-1 standardı yeni birleşik Ses / Görüntü (A / V) ve İnternet Teknolojisi Ekipmanı (ITE) standardıdır. 60065 ve 60950-1 standartlarının yerini alacak ve ürün tasarımı ile ilişkili riskleri / tehlikeleri önlemek için yeni bir Tehlikeye Dayalı Güvenlik Mühendisliği metodolojisi getirecektir. Yeni 62368-1 standardı ile üreticilerin, birden fazla ürün geliştirme, inşaat ve son kullanım seviyesindeki güvenceler yoluyla tehlike azaltmaya nasıl yaklaştıklarını yeniden düşünmeleri istenecektir.

Tehlikeler, uyum sağlamak için farklı düzeylerde koruma gerektiren üç enerji kaynağı kategorisinde tanımlanır. Yeni Tehlikeye Dayalı Güvenlik Mühendisliği sürecine göre, bir ürünün yeni 62368 standardıyla uyumlu hale gelmesi için bu tehlikelerin kabul edilebilir bir risk seviyesine indirilmesi gerekir.

Yeni, teknolojiden bağımsız yöntemlerle, üreticiler 60065 ve 60950-1'de bulunan “kuralcı” süreç olmadan tehlikeleri azaltabilirler. Bu, üreticilerin ürün güvenliği uyumluluğu sağlamak, üretim, tasarım ve tüm ürün yaşam döngüsü ile ilişkili maliyetleri düşürmek için daha basit ürünler tasarlayabildikleri anlamına gelir.

60065/60950 ile uyumluysam, yine de 62368'i için test gerekir mi?

Üreticilerin 62368'in 60065 ve 60950'ye paralel olmadığını bilmesi önemlidir. Şu anda eski standartlara uygun olan ürünlerin 62368'e uygun olduğu varsayılamaz. Bu ürünler, sağlamak için tasarım öğeleri ve bileşenlerinin kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesini gerektirecektir.

EUROLAB, görsel işitsel test ve sertifikasyon için kapsamlı bir hizmet yelpazesi ile ürününüzün ürün güvenliği sertifikası, çevresel performans doğrulaması, kablosuz görsel işitsel ekipman için FCC sertifikası ve gerekli tüm EMC değerlendirmeleri de dahil olmak üzere tüm potansiyel hususlar için ürününüzü değerlendirmenize yardımcı olur.

Laboratuvar yeteneklerimiz, ürünleri yeni IEC 62368-1 dahil olmak üzere neredeyse tüm multimedya ürün güvenliği standartlarına göre test etmemizi sağlar. Ayrıca, tüm ek değerlendirmeleri tek bir laboratuvar konumundan tamamlayabilir, böylece ürününüzü EMC, çevresel dayanıklılık, enerji verimliliği ve çok sayıda diğer test değerlendirmesi için hızlı ve verimli bir şekilde test edebilirsiniz.

Sonuçta, aerodinamik test sürecimiz ve kapsamlı laboratuvar yeteneklerimizle görsel işitsel ürününüzün pazara yolculuğunu hızlandırma olanağı sunuyoruz. Deneyimli mühendislerimiz ve özel proje koordinatörlerimiz, gereksinimleri karşılamanıza ve ürünlerinizin pazar kabulüne uygun olduğunu kanıtlamanıza yardımcı olmak için ürününüze test süreci boyunca yol gösterecektir.

EUROLAB'ın tek kaynaklı test laboratuvarları, ürünlere ek konumlar göndermeye gerek kalmadan yasal uygunluk için tüm ilgili görsel / işitsel ürün değerlendirmelerini tamamlayabilir. Laboratuvarlarımız ürün güvenliği, elektromanyetik uyumluluk ve performans testleri konusunda geniş deneyime sahip olarak ürününüzün pazara sunma süresini hızlandırmasına yardımcı olur.

Elektrikli ürünleri değerlendirme konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahip olan EUROLAB, üreticilerin IEC 62368-1 gibi standart revizyonlara gelecekte uyum için hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır. Rehberliğimiz, üreticilerin uygunluğu göstermedeki kritik değişiklikleri anlamalarını ve pazar onayını kaybetmeden gerekli ürün ayarlamalarını benimsemelerini planlamalarını sağlar.

EUROLAB NRTL işareti, OSHA tarafından işyeri güvenliği için resmi olarak tanınan markalardandır. 60065 ve 62368 serisi standartlara göre tüm ürün güvenliği testlerini sunar. Ayrıca, FCC / Kablosuz sertifikasyonu için eksiksiz testler sunuyoruz ve multimedya ürünleri için uluslararası pazar erişimi sağlayabiliyoruz.

Görsel / İşitsel Test Yetenekleri

 • UL 62368-1 Ses, Video ve IT ekipmanları
 • UL 60065-1 Ses, Video ve Benzer Elektronik Cihazlar
 • CSA 60065-1 Ses, Video ve Benzer Elektronik Cihazlar
 • IEC 60065-1 Ses, Video ve Benzer Elektronik Cihazlar
 • EN 60065-1 Ses, Video ve Benzer Elektronik Cihazlar
 • UL 813 Ticari Ses Ekipmanları
 • UL 1419 Profesyonel Video ve Ses Ekipmanları
 • UL 1492 Ses-Video Ürünleri ve Aksesuarları

Çoklu Ortam Test Yetenekleri 

Çoklu ortam ekipmanı için yeni IEC 62368-1 standardının piyasaya sürülmesiyle, mevcut IEC 60065-1 standardına göre onaylanmış ses / görüntü ekipmanının, yeni 62368 standart.

IEC 62368-1 standardı ayrıca ürün sınıflandırmasında önemli değişiklikler getirmektedir. KAPALI ve TRON ürün kategorileri olarak bilinen Ses / Görüntü ve İnternet Teknolojisi Ekipmanı (ITE), artık mevcut tüm ITE ve Ses / Görüntü ekipmanlarını kapsayacak şekilde ITAV sınıflandırmasına göre yeniden sınıflandırılacaktır.

EUROLAB, küresel pazar erişimi için 62368-1 sertifikasını tamamlamak üzere ilgili tüm uygunluk değerlendirmelerini yapabilir.

Multimedya test yeteneklerimiz şunları içerir:

 • IEC 62368-1
 • UL 62368-1
 • CSA 62368-1
 • EN 55032
 • IEC 62133-1
 • IEC 62133-2

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Görsel İşitsel Ekipman Testleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp