Yapısal Testler

Yapısal Testler

EUROLAB, yapısal testler kapsamında tüm endüstriler için, metalik ve kompozit malzemelerden yapılmış bileşenler ve alt bileşenler için kapsamlı yapısal doğrulama planları uygular. Statik ve dinamik koşullarda (15 MN'ye kadar) tek eksenli ve çok eksenli yüksek yük testi konusunda uzmandır.

Büyük karbon fiber paneller, motor parçaları ve diğer kritik uçak bileşenleri de dahil olmak üzere havacılık bileşenlerinin ve yapılarının test edilmesinde küresel çalışır.

Yapısal Testler

Büyük Ölçekli Tesisler ve Teknik Uzmanlık

 • Üniversal 100 kN (22 Kips), 500 kN (112 Kips), 1,000 kN (225 Kips), 3,000 kN (674 Kips) ve 15,000 kN (3,372 Kips) test makinesi
 • 39 x 39 ft portal ve duvarlara sahip güçlü zemin ve 1.500 kN'ye (270 Kips) kadar test kapasitesi
 • Hızlandırılmış numune yaşlandırma odaları
 • Kriyojenik sıcaklıklardan 1100ºC'den fazlaya kadar kontrollü termal koşullar altında test için iklim odaları
 • Hem statik hem de dinamik testler için çok sayıda veri toplama kanalı ile enstrümantasyon
 • Gelişmiş metrolojik ekipman ve dijital görüntü korelasyonu (DIC)
 • Uzaktan izleme ve veri işleme sonrası testi için çevrimiçi araçlar 
 • Kontrollü yapısal hasarı indüklemek için düşük hızlı darbe ekipmanı

Kapsamlı Hizmetler

 • Anahtar teslim proje yönetimi
 • Test mühendisliği ve tasarımı
 • Aletlerin ve özelleştirilmiş test tezgahlarının tasarımı, simülasyonu ve üretimi için özel mühendislik departmanı
 • Test numunelerinin imalatı
 • Muayeneler: tahribatsız muayene
 • Yüksek kalite ve izlenebilirlik standartları ve süreçleri

Uzmanlık Alanlarımız

Benzersiz tesislerimiz, iyi kalifiye olduğumuz ve uzman teknik bilgi birikimine sahip olduğumuz bir dizi endüstri için büyük bileşenlerin ve alt bileşenlerin yapısal bütünlüğünü doğrulamamızı sağlar.

Havacılık ve Uzay

EUROLAB, büyük havacılık ve uzay imalatçıları için yapısal mekanik testlerin onaylı bir stratejik sağlayıcısıdır. Airbus (ST2S) ve Rolls Royce için yapısal testlerin “tercih edilen tedarikçisiyiz” ve Aernnova, Aciturri ve Safran gibi diğer üreticilerle yakın işbirliği içindeyiz. Yapısal test laboratuvarımız, havacılık ve uzay sektörünün ISO 9100 standardı kapsamında sertifikalı katı kalite kriterlerini desteklemektedir.

Metalik malzemeler, metalik olmayan malzemeler ve tahribatsız testler yapmak için NADCAP onaylı malzeme laboratuvarlarından oluşan bir ağımız var. Laboratuvarlarımızın birleşik kapasiteleri, kuponlardan büyük havacılık bileşenlerine kadar her şeyi test edebileceğimiz anlamına geliyor.

Enerji, Yenilenebilir, Yağ ve Gaz

EUROLAB, rüzgar türbini bileşenlerinin yapısal testi için DNV-GL (eski adıyla Germanischer Lloyd) tarafından denetlenmiştir ve büyük ölçekli tesislerimiz geniş bir alanda testler yapmamızı sağlamaktadır. Rüzgar veya güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile aynı zamanda hidrokarbonların veya gazın ekstraksiyonu ve dağıtımında kullanılan test bileşenleri ile çalışıyoruz.

Bu nedenle, büyük yapıları barındırabilen, bu yapılar boyunca çeşitli noktalara yük uygulayabilen ve çok çeşitli ölçüm cihazlarına dayanarak aradığımız cevapları alabilecek tesislere sahibiz.

Otomotiv

Otomotiv sektöründe, EUROLAB Laboratuarları otomotiv bileşenleri için statik ve dinamik mekanik test hizmetleri sunmaktadır. Bu kapsamda aşağıdaki bileşenleri ve yapıları test ediyoruz:

 • Metalik malzemelerden, kompozitlerden ve hibritlerden yapılmış yapılar ve alt yapılar.
 • Kaynaklar ve yapışkan bağlar
 • Elastomerik bileşenler

Ray ve Denizcilik

Denizcilik sektöründe, hem yüzey gemilerinin hem de denizaltıların alt yapılarını test ediyoruz. Demiryolu sektöründe, EUROLAB yapısal test laboratuvarları, altyapıdan demiryolu taşıtlarına kadar çeşitli ray yapılarını test etme konusunda derin deneyime sahiptir.

İnşaat ve Sivil Altyapı

EUROLAB, uzun yıllardır inşaat endüstrisi ile ortaklık kuruyor ve muhafazaların, inşaat malzemelerinin, yapı sistemlerinin, yapısal rulmanların ve atık kanallarının ve ızgaraların mekanik doğrulamasını yapmak için gerekli ekipman, akredite laboratuvarlar ve teknik uzmanları bir araya getiriyor. Ayrıca, laboratuvarlarımız reaktif köprü bileşenlerinin yapısal testi için EOTA onaylı kuruluşlar tarafından denetlenmiştir.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Yapısal Testler kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp