Gıda Analizleri

Gıda Analizleri

Gıda analizi söz konusu olduğunda, yiyecek ve içeceklerin yapısı, kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel özellikleri akredite laboratuvarlarımızda analiz edilir ve raporlanır. Gıda analizi kalite güvencesi, mevzuata uygunluk ve ürün geliştirmenin çok önemli bir parçasıdır.

Gıda Analizleri

Gıda analizi, sağlık, sosyal ve ekonomik etkiye sahip olan, çeşitli ve disiplinler arası bir araştırma alanıdır. Gıda ürünlerini kimyasal bileşim, izlenebilirlik, güvenlik, kalite, duyusal algı ve besin değeri açısından karakterize etmeyi amaçlamaktadır. Ancak gıda güvenliği birincil bir işlev olsa da, gıda laboratuvarlarının tazelik, tat ve besin ve kalori içeriği dahil genel kalitenin yanı sıra doku ve gevreklik gibi fiziksel özellikleri izleme gibi daha geniş sorumlulukları da vardır.

EUROLAB'ın uzmanlıklarından biri, ürünlerinizin kalite ve uygunluğunun güvenilir ve hızlı bir şekilde test edilmesidir. Akredite laboratuvarlarımız gıda analizleri kapsamında çok çeşitli hizmetler sunar.

Laboratuvarlarımız, bileşenleri için hammaddeleri ve gıda ürünlerini analiz eder, beyan değerlerini test eder, vitaminleri belirler ve bunların yanı sıra çok daha fazlasını sunar. EUROLAB'ta gıda analizi, gıda üreticisinden perakendeye kadar optimum analiz ve danışmanlık anlamına gelir.

Laboratuvarlarımız, ham maddeleri ve gıda ürünlerini, tüm bileşen ve katkı maddeleri için bilinen yöntemlere göre test eder, uzman ekibiyle birlikte şartnamelerin doğruluğunu, pazarlanabilirliği, besin etiketlemesini inceler.

EUROLAB, gıda ürünlerindeki istenmeyen maddeleri ve kalıntıları güvenilir bir şekilde tespit etmek için son teknoloji ürünü, son derece hassas laboratuvar cihazlarına ve olağanüstü uzmanlığa sahiptir. Ürünlerinizin güvenliğini alerjenler, pestisit kalıntıları, ağır metaller, dioksinler veya diğer kirleticiler için test edebiliriz.

EUROLAB'ın uzman ekibi ve akredite laboratuvarları, gıda analizleri kapsamında, tüm ilgili bileşenleri (örneğin aktifler, vitaminler, mineraller ve eser elementler) kontrol etmenin yanı sıra istenmeyen maddeleri ve zararlı kalıntıları tespit etmenize yardımcı olur. Ayrıca, belirli risk temelli örnekleme planları oluşturmanıza ve geçerli düzenlemelere uygun olarak uygun beyanı kontrol etmenize yardımcı oluyoruz. Ayrıntılı bir analiz raporuna ek olarak, size müşterileriniz için kolayca anlaşılabilir bir analiz sertifikası da sağlayabiliriz.

Özel laboratuvarlarımızda, yağlı ürünler, katı yağlar ve sıvı yağlar analiz edilmektedir. Bu tesislerimizin özel uzmanlığı sayesinde, dünyanın her yerinden numuneleri kalite ve safsızlıklar (yasal olarak tanımlanmış maksimum içerikler, yağ asitleri, vitaminler vb.) açısından test edebiliriz.

İçme suyu en yakından takip edilen gıda ürünüdür. EUROLAB, tek bir kaynaktan fiziksel, fizikokimyasal, kimyasal ve mikrobiyolojik testler sunar. Çevresel su örneklerinin akredite (ISO 17025) testi mevcuttur. Su sisteminin ürünü veya çevreyi kirletebilecek mikroorganizmalar içermediğine dair güvence sağlamak için gıda üretim tesislerinde bir su test rejimi kullanılır.

Gıda ürünleri ve içeceklerdeki alerjenler ciddi ve artan bir endişe kaynağıdır. Düzeylerini belirlemek için çeşitli test ve analizler mevcuttur ve sonuçlar çok kısa sürede tarafınıza sunulabilir. Aynı zaman dilimlerinde tür testleri de mevcuttur.

Laboratuvarda, mikrobiyolojik büyümeyi ve yaşlandıkça kimyasal değişiklikleri gözlemlemek için kontrollü koşullar altında bir gıda ürünü gözlemlenir ve ürünün tüketim için ne kadar güvenli olduğunu belirler. Akredite (ISO 17025) yiyecek ve içecek ürünlerinin mikrobiyolojik analizleri, ürün güvenliğini ve ürün kalitesini belirlemek için sunulmaktadır. Bu, parti başına gerçekleştirilebilir veya ürünün raf ömrünü belirlemek için zaman içinde gözden geçirilebilir.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Gıda Analizleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp