RFID Engelleme Testi

RFID Engelleme Testi

RFID engelleme testi sayesinde ürünlerinizin güvenliğini garanti altına alabilir, bilgilerinizi koruyabilir ve istenmeyen RFID taramalarını önleyebilirsiniz.

RFID Engelleme Testi

Önde gelen bağımsız bir test laboratuvarı olan EUROLAB, bilgisayar korsanlarının emrinde olabilecek okuyuculara benzeyen test cihazları kullanarak bu manşonların ve cüzdanların gerçekten çalıştığını test edebilir ve doğrulayabilir.

Bazı kredi kartları ve pasaportlar artık bir RFID okuyucu tarafından alınabilecek bilgileri depolayan bir RFID çipi (13.56 MHz) ile etkinleştirilmiştir. RFID özellikli kredi kartı veya pasaportun geleneksel yöntemler kullanılarak kaydırılmasına gerek yoktur ve RFID okuyucu tarafından yalnızca birkaç santimetre uzaklıktan okunabilir. 2008 yılında, 900 MHz aralığında çalışan UHF RFID çipleri ile pasaport kartları çıkarıldı ve birkaç adım ötede okunabildi.

Gizlilik savunucuları, yasadışı RFID okuyucularının yakındaki RFID etkin kredi kartlarını ve pasaportları tarayarak gizlice bilgi elde etmek için kullanılabileceğine dair artan bir endişe kaynağı olmuştur. Kredi kartı veya pasaport gizlenmiş olsa bile tarama uzaktan yapılabilir.

Bazı şirketler, hassas bilgilerin çalınmasını önleyen özel kollar ve cüzdanlar tasarladı. Önde gelen bağımsız bir test laboratuvarı olan EUROLAB, bilgisayar korsanlarının emrinde olabilecek okuyuculara benzeyen test ekipmanlarını kullanarak bu manşonların ve cüzdanların gerçekten çalıştığını test edebilir ve doğrulayabilir.

RFID Engelleme Testi:

  • Test için 13.56 MHz RFID verici kullanıyoruz.
  • Verici, RFID özellikli kredi kartını bağımsız olarak başarıyla okumak için kullanılır.
  • Kredi kartını bir cüzdanın veya kılıfın içine yerleştirilir ve okumaya çalışılır. M-cüzdan veya kılıf kredi kartını koruyorsa okumalar başarısız olmalıdr.

Cüzdanları, kolları, giysileri ve diğer RFID engelleme ürünlerini aşağıdakiler için test edebiliriz:

  • 13mHz ile 900 mHz arasındaki frekanslar
  • Ekranlama etkinliği için IEEE 299

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, RFID Engelleme Testi kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp