Virüsidal Aktivite Testlerinde Murin Norovirüs Testi

Virüsidal Aktivite Testlerinde Murin Norovirüs Testi

Murin norovirüs, fareleri etkileyen bir norovirüs türüdür. Laboratuvar araştırmalarında insan norovirüsünü modellemek için murin norovitus yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü insan norovirüsünü laboratuvarda yetiştirmek güçtür. Virüs doğal olarak fareleri enfekte eder.

Virüsidal Aktivite Testlerinde Murin Norovirüs Testi

İnsan norovirüsleri, dünya çapında bakteriyel olmayan, salgın gastroenteritin başlıca nedenidir ve çok sayıda endemik olaya neden olmaktadır. Norovirüs salgınlarına genelde yolcu gemileri, uçak gemileri, bakım evleri, hastaneler, okullar ve restoranlar gibi kalabalık yerlerde rastlanmaktadır. Norovirüsler, yüksek enfektiviteleri ve stabiliteleri, salgınların ani oluşu ve hastalığın zayıflatıcı doğası gibi özellikleri ile B sınıfı biyolojik ajanlar olarak gruplandırılmaktadır. Bu rahatsızlığı tedavi etmek veya önlemek için bugün bir ilaç veya aşı bulunmamaktadır. Aslında norovirüs biyolojisi tam olarak anlaşılmış değildir.

Tıbbi tanımlaması ile murin norovirüs, pozitif duyarlı ribonükleik asit (RNA) genomuna sahip bir virüs çeşididir. Bu virüs, gastroenterite neden olan bulaşıcı insan norovirüsü ile yakından ilgilidir. Gastroenterit, bir tür enfeksiyon hastalığıdır ve enfeksiyona neden olan ajanların vücuda girmesi ve bağışıklık sistemini yenmesi ile birlikte gelişir. Bulaşıcı olan bu hastalık bağırsak enfeksiyona neden olan bakteri veya virüsle enfekte olan kişilerden sağlıklı kişilere bulaşır.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında virüsidal aktivite testlerinde murin norovirüs test hizmetleri de bulunmaktadır.

WhatsApp