Alkol İçermez Tayini

Alkol İçermez Tayini

Bazı tüketiciler, dini inanışları gereği ya da etil alkolün ciltlerini veya saçlarını kuruttuğuna inandıkları için alkolsüz kozmetik ürünleri kullanmayı tercih etmektedir. Uzun yıllardır kozmetik üreten firmalar, etil alkol içermeyen bazı kozmetik ürünlerini alkolsüz olarak tüketicilere sunmaktadır.

Alkol İçermez Tayini

Alkoller, cilt üzerinde çeşitli etkileri olan geniş ve çeşitli kimyasallar ailesidir. Alkol içeriğini belirlemek için kozmetik etiketlerdeki içerik listeleri bazen kafa karışıklığı yaratmaktadır. Kozmetik etiketlemede alkol ifadesi, etil alkole atıfta bulunmaktadır. Buna karşılık alkolsüz olarak etiketlenenler dahil kozmetik ürünler, setil, stearil, setearil veya lanolin alkol gibi başka alkoller içerebilir. Bunlar yağlı alkoller olarak bilinir ve cilt üzerindeki etkileri etil alkolden oldukça farklıdır. Bazı tüketicilerin cildi kurutmak olarak düşündüğü izopropil alkol, kozmetikte nadiren kullanılmaktadır.

Bir kozmetikte bulunan etil alkolün, alkollü içecek olarak kullanılmasını önlemek için denatüre edilir. Bu, onu içilmez yapan ilave bir denatürant içerdiği anlamına gelir. Alkol denat, bir tür alkol çözücü gibidir. Genellikle kimyasal güneş kremlerine süper hafif dokular kazandırır, cilt bakımı aktiflerinin cilde daha derinlemesine iletilmesine yardımcı olur ve cilde gerginlik hissi verir ve gözenekleri daraltır.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında alkol içermez tayini hizmetleri de bulunmaktadır.