Vegan Kozmetik Testleri

Vegan Kozmetik Testleri

Vegan kozmetik ürünlerin odaklandığı nokta, hayvanlar üzerinde test yapılmaması ve formülasyonunda hayvan içeriklerinin olmamasıdır. Vegan olan bir ürün, herhangi bir hayvansal içerik veya hayvansal türevli içerik içermez. Bu ürün bal, balmumu, lanolin, kolajen, albümin, karmin, kolesterol, jelatin ve benzeri maddeleri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Birçok insan için, vegan kavramı, aynı zamanda bir ürünün hayvanlar üzerinde test edilmediği anlamına gelmektedir. Bugün hayvanlara eziyet edilmediğini ilan eden ve çoğunlukla vegan bir ürün yelpazesi sunan birçok üretici firma bulunmaktadır.

Vegan Kozmetik Testleri

Bir ürünün zulümsüz olması için, ürünler üretilirken herhangi bir aşamada hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test yapılmaması gerekmektedir. Ancak ürünün zulümsüz olması her zaman vegan anlamına gelmemektedir. Çünkü üretici firmaların, hem son ürünü hem de aradaki süreçlerde hayvanlar üzerinde test etmemeleri ve hayvanlar üzerinde üçüncü taraflarca test edilmiş malzemeleri kullanmamaları gerekmektedir.

Yasal düzenlemeler hayvanlar üzerindeki testlere izin vermektedir. Bu nedenle bitmiş ürünler, dünya çapında çeşitli bölgesel yasalara uymak için üçüncü bir tarafça hayvanlar üzerinde test edilmiş olabilir. Bu ürünler, ambalaj üzerinde hangi ifade bulunursa bulunsun, zulümsüz kabul edilemez.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında vegan kozmetik test hizmetleri de bulunmaktadır.

WhatsApp