Aseton İçermez Tayini

Aseton İçermez Tayini

Aseton renksiz ve sıvı bir kimyasaldır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde, oje çıkarıcıların formülasyonunda sıklıkla kullanılır, ancak oje, banyo ürünleri, temizlik ürünleri, koku ürünleri, saç bakım ürünleri ve cilt bakım ürünlerinde de aseton bulunabilir. Ayrıca aseton, plastik ve diğer endüstriyel ürünlerin üretiminde kullanılan bir çözücüdür. Aseton, kozmetikler ve kişisel bakım ürünleri de dahil olmak üzere ev ürünlerinde sınırlı bir ölçüde kullanılabilir.

Aseton İçermez Tayini

Aseton, birçok oje çıkarıcıda ana bileşendir. Ojeyi parçalayarak çıkarmayı kolaylaştırır. Su ile kolayca karışabilir ve havada hızla buharlaşır.

Aseton, tekstil sektöründe de yünün yağdan arındırılması ve ipeğin yapışkanlığının giderilmesi için yaygın olarak kullanılır.

Ayrıca bir çözücü olarak aseton, otomotiv ve mobilya cilaları için verniklerin formülasyonuna sıklıkla dahil edilir. Lake solüsyonlarının viskozitesini düşürmek için aseton kullanılır.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), asetonun yapıştırıcılarda ve gıda ile temas eden kaplamalarda kullanım için güvenli olduğunu kabul etmiştir. Bugüne kadar aseton içeren belli ürünlerde kritik sağlık etkileri tespit edilmemiştir.

Aseton oldukça yanıcıdır, ancak genellikle düşük akut ve kronik toksisiteye sahip olduğu kabul edilir. Aseton solunduğunda boğaz ağrısına veya öksürüğe neden olabilir.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında aseton içermez tayini hizmetleri de bulunmaktadır.

WhatsApp