Hidrojen Peroksit İçermez Tayini

Hidrojen Peroksit İçermez Tayini

Hidrojen peroksit, genelde ciltte oluşan küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemek için kullanılan hafif bir antiseptiktir. Ayrıca, mukusun giderilmesine yardımcı olmak veya hafif ağız tahrişini gidermek için ağız çalkalama solüsyonu olarak da kullanılır. Bu kimyasal bileşik, etkilenen bölgeye uygulandığı zaman oksijen açığa çıkar. Oksijen salınımı köpürmeye neden olur ve ölü derinin ve bölgenin temizlenmesine yardımcı olur. Ancak bu bileşik, derin yaraları, hayvan ısırıklarını veya ciddi yanıkları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Hidrojen Peroksit İçermez Tayini

Hidrojen peroksit, dezenfektan, antiviral ve antibakteriyel aktiviteleri olan bir oksitleyici ajandır. Durulama ve gargara veya topikal uygulama üzerine, hidrojen peroksit oksitleyici aktivitesini gösterir. Proteinler ve membran lipidlerinde oksidatif hasara yol açan serbest radikaller üretir. Bu şekilde patojenleri etkisiz hale getirir, yok eder ve enfeksiyonun yayılmasını önler.

Hidrojen peroksit havada doğal olarak az miktarda gaz halinde bulunur. Kararsızdır ve ısı açığa çıktıkça oksijene ve suya kolayca ayrışır. Yanıcı değildir. Hidrojen peroksit birçok evde tıbbi uygulamalar için ya da giysi ve saç ağartıcı olarak düşük konsantrasyonlarda kullanılır. Endüstride, yüksek konsantrasyonlardaki hidrojen peroksit, tekstil ve kağıt için ağartıcı olarak, roket yakıtlarının bir bileşeni olarak ve köpük kauçuğu ve organik kimyasallar üretmek için kullanılır.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında hidrojen peroksit içermez tayini hizmetleri de bulunmaktadır.