Mineral Yağ İçermez Tayini

Mineral Yağ İçermez Tayini

Mineral yağ, berrak ve kokusuz bir sıvıdır ve çeşitli kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde ortak bir bileşendir. Mineral yağ, yüksek oranda rafine edilmiş, saflaştırılmış ve işlenmiş petrolden elde edilmektedir.

Mineral Yağ İçermez Tayini

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde mineral yağ, ciltteki su kaybını azaltmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bebek losyonları, soğuk kremler, merhemler ve diğer birçok kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan yüksek oranda saflaştırılmış, hafif bir bileşendir.

Kozmetik ve cilt bakımı ürünlerinde bulunan yüksek oranda rafine edilmiş, saflaştırılmış mineral yağ, gözenekleri tıkamaz. Aynı zamanda inert, kararlı bir bileşik olduğu için, mineral yağ, cilt reaksiyonuna veya sıcak, nemli iklimlerde bozulmadığı için hassas ciltlerde etkili olmaktadır.

Mineral yağ, bazı temel gıda maddelerinin üretiminde de kullanılmaktadır. Örneğin maya üretiminde bağlayıcı veya yağlayıcı olarak kullanılır. Ayrıca tozun korunmasına yardımcı olmak için buğday, pirinç, yulaf ve arpa gibi tahıllara uygulanır. Aynı zamanda tatlıların birbirine yapışmasını engellemeye yardımcı olur.

Mineral yağ, yaygın topikal uygulamalarda uzun bir güvenli kullanım geçmişine sahip, inert, kimyasal olarak stabil bir bileşendir. Cilt koruyucuları ve nemlendiriciler dahil olmak üzere bazı reçetesiz satılan ilaçlarda mineral yağın aktif bileşen olarak kullanılmasına izin verilmektedir.

Kuruluşumuzda gerçekleştirilen test, analiz, ölçüm ve değerlendirme çalışmalarında, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve güvenilir ve tarafsız sonuçlar elde edilmektedir. Bu kapsamda yapılan sayısız testler arasında mineral yağ içermez tayini hizmetleri de bulunmaktadır.