Aloe Vera Analizi

Aloe Vera Analizi

Aloe vera, sağlık, güzellik, tıbbi ve cilt bakımı gibi alanlarda yüzyıllardır yaygın olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Kullanımı için çeşitli endikasyonlar olmasına rağmen, gerçek etkinliğini belirlemek için kontrollü çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Aloe Vera Analizi

Aloe vera 75 potansiyel aktif bileşen içerir: vitaminler, enzimler, mineraller, şekerler, lignin, saponinler, salisilik asitler ve amino asitler. İçerdiği vitaminler antioksidan olan A (beta-karoten), C ve E vitaminleridir. Ayrıca B12 vitamini, folik asit ve kolin içerir.

Antioksidan serbest radikalleri nötralize eder. Aloe vera aliiaz, alkalin fosfataz ve amilaz dahil sekiz enzim içerir. Bu enzimler genelde şeker ve yağların parçalanmasına yardımcı olur. Mineral olarak kalsiyum, krom, bakır, selenyum, magnezyum, manganez, potasyum, sodyum ve çinko içerir. Bunlar farklı metabolik yollarda çeşitli enzim sistemlerinin düzgün çalışması için gereklidir.

Aloe vera, yapraklarında su depolayan kalın, kısa saplı bir bitkidir ve etli yeşil yaprakları ile bilinir. En çok cilt yaralanmalarını tedavi etmek için kullanılır. Her yaprak, suyu depolayan sümüksü bir doku içerir ve bu da yaprakları kalınlaştırır. Bu su dolu doku jeldir. Bu jel vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar dahil olmak üzere bitkideki faydalı biyoaktif bileşiklerin çoğunu içerir.

Aloe vera antioksidan, antibakteriyel, antiviral ve antiseptik özelliklere sahiptir. Yaraları iyileştirme ve cilt problemlerini tedavi etmede etkilidir. Antioksidanlar sağlık için önemlidir. İnsanlar genellikle aloe verayı topikal bir ilaç olarak kullanır, cilde sürülür. Yaraların ve özellikle güneş yanığı dahil olmak üzere yanıkların tedavisinde uzun bir kullanım geçmişine sahiptir.

Aloe vera aynı zamanda diş çürüğü ve diş eti hastalıklarının tedavisinde, dişlerde plak veya bakteriyel biyofilm oluşumunu azaltmaktır.

İnsanlar bazen aloe verayı diyabet için bir çare olarak kullanır. Bunun nedeni, insülin duyarlılığını arttırması ve kan şekeri yönetiminin iyileştirilmesine yardımcı olmasıdır.

Tıbbi alanda aloe vera, bilinen birkaç yan etkisi olan güvenli bir ilaçtır. Ancak uzun süreli aloe vera takviyesi kullanımında karaciğer hasarına ilişkin bazı bulgular vardır.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için verdiği sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, aloe vera analizi hizmetleri de vermektedir.