Farmasötik İlaç USP Testleri

Farmasötik İlaç USP Testleri

US Pharmacopeia (USP), daha kaliteli ve daha güvenli farmasötikler, gıdalar ve diyet takviyeleri sağlamak için standartlar oluşturarak insan sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak olan bir kuruluştur. FDA, tüketici ürünlerinde en yüksek kaliteyi sağlamak için USP tarafından belirlenen standartları uygular.

Farmasötik İlaç USP Testleri

Antimikrobiyal Etkinlik Testi
Bu USP standardı, koruyucuların etkinliğini test eder. Koruyucular, ürünün raf ömrünü artırmak ve mikrobiyal büyümeyi önlemek amacıyla farmasötik ilaçlara yaygın olarak eklenir.

Steril Olmayan Ürünlerin Mikrobiyal Muayenesi ve Mikrobiyal Sayım Testleri
İlaç, kozmetik ve diğer kişisel bakım ürünleri gibi steril olmayan ürünler üzerinde yapılan bu test, ürünün toplam aerobik mikrobiyal sayısını ve toplam maya ve küf sayısını belirler. Bu test, zararlı organizmaların yüksek veya düşük sayılarda bulunup bulunmadığını belirlemeye yardımcı olur.

Steril Olmayan Ürünlerin Mikrobiyal Muayenesi: Belirtilen Mikroorganizmalar İçin Testler
Steril olmayan ürünler üzerinde mikrobiyal sayım testi yapılmasına ek olarak, bazı patojenlerin az sayıda da olsa zararlı olması nedeniyle belirli organizmalar için testler de yapılmaktadır. Belirtilen organizmalar için testler, formülasyonun önceden belirlenmiş spesifikasyonlara uygun olup olmadığını belirler.

USP standardlarına göre tüm test taleplerinizi EUROLAB laboratuvar ile paylaşabilirsiniz.