Türkesteron Analizi

Türkesteron Analizi

Ekdisteroidler, bitkilerde ve eklembacaklılarda doğal olarak oluşan steroid hormonlarıdır. Araştırmalar, bunların kas geliştirme ve performansı artırmada oldukça etkili olduklarını göstermiştir. Türkesteron, ekdisteroidler grubuna aittir.

Türkesteron Analizi

Bu ekdisteroidler doğal olarak kinoa, ıspanak ve patates gibi gıda kaynaklarında bulunur. Bununla birlikte, bu gıda kaynaklarındaki miktar etkili olamayacak kadar düşüktür. Tüm farklı ekdisteroidlerden en yaygın ve biyolojik olarak aktif olanlarından biri türkesterondur.

Eşsiz mekanizmaları ve kas büyümesini olumlu yönde etkileyebilmeleri nedeniyle vücut geliştiriciler, sporcular ve spor salonu tutkunları arasında popüler hale gelmiştir.

Ekdisteroidler hakkında çok fazla bilimsel veri bulunmamaktadır, ancak buna rağmen, onları alan kullanıcıların birçok olumlu deneyimi bulunmaktadır.

Birçok kullanıcının türkesterona yönelmesinin ana nedeni, güçlü bir kas geliştirme takviyesi olmasıdır. Etkili bir şekilde kas oluşturabilen çok fazla doğal takviye yoktur. Bu durum ekdisteroidi farklı kılan özelliktir.

Türkesteron gibi ekdisteroidlerin kas protein sentezini artırarak kas kütlesini iyileştirdiği düşünülmektedir. Bununla birlikte, birçok kullanıcı türkesteronun kas geliştirme yeteneklerine inanmaktadır.

Türkesteron dahil ekdisteroidler kas protein sentezini artırma yeteneğine sahiptir ve oldukça hızlı etkili olmaktadır.

Yağsız kas kütlesini artırmaya yardımcı olmasının yanı sıra, bu ekdisteroidin gücü artırmaya da yardımcı olduğu söylenmektedir.

Türkesteron, esas olarak ajuga turkestanica özüdür. Bu bitki Orta Asya’ya özgü otsu çiçekli bir bitkidir. Bu bitkinin, diğer birçok ajuga türüyle birlikte tıbbi etkilere sahip olduğu iddia edilmektedir. Bu tür geleneksel olarak, bitkiyi bir tonik olarak reçete eden yerel büyücüler tarafından kullanılmıştır. Bugünse ajuga turkestanica özlerini içeren birçok vücut geliştirme takviyesi üretilmektedir.

Ajuga turkestanica sadece spor salonunda popüler değil, bugünlerde kozmetik endüstrisinde de kullanılmaktadır. İlk çalışmalar, cildi, kuru cildi ve sedef hastalığını nemlendirmeye yardımcı olduğunu düşündürmektedir.

Kısaca ajuga turkestanica, kas büyümesini, gücünü ve atletik performansı artıran saf, doğal bir takviyedir. Düzenli alındığında, dayanıklılıkta, iyileşme sürecinde ve kas kütlesinde gelişmeler göstermektedir.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için verdiği sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, türkesteron analizi hizmetleri de vermektedir.