Biyolojik Nüfusun Doğrulama Testi

Biyolojik Nüfusun Doğrulama Testi

Biyolojik Gösterge Nüfus Doğrulama testi biyolojik bir göstergedeki (BI) spor sayısını belirler ve tipik olarak BI üreticisinin etiketli popülasyonunu doğrulamak için kullanılır. Bu test, ölüm oranlarını ve D-değerlerini belirlemek için bir sterilizasyon işleminden kurtulanları numaralandırmak için de kullanılabilir.

Biyolojik Nüfusun Doğrulama Testi

İlk popülasyon doğrulaması gereklidir, çünkü BI'ların popülasyonu nakliye ve / veya depolama sırasında değişebilir. Sterilizatöre maruz kalan numuneler üzerindeki nüfus sayımı da önemlidir, çünkü kantitatif veriler sağlarken, bir BI sterilite testi sadece büyüme sağlar / büyüme sonuçları vermez.

Test gereklilikleri USP <55> ve ISO 11138'de ana hatlarıyla verilmiştir. Uzmanlarımız BI şeritleri, diskler, paslanmaz çelik dikişler, aşılanmış teller ve spor süspansiyonları gibi her türlü biyolojik gösterge konfigürasyonu üzerinde test yapma yeteneğine sahiptir ve birebir rehberlik sunabilirler. Ürününüze uygun standartlar, numuneler ve test gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen uzmanlarımızla iletişime geçin.

Geçerli Standartlar

  • ISO 11138
  • USP 55

Örnek Özellikler

  • BPV110: Minimum 4 BI
  • BPV120: Minimum 4 BI
  • BPV125: Minimum 3 BI
  • BPV130: Minimum 4 BI

Çalışma Taslağı

Biyolojik Gösterge Popülasyonu Doğrulama testi yapılırken BI'lar, karıştırma veya steril cam boncuklar gibi onaylanmış bir teknik kullanılarak yumuşatılır. Daha sonra bu maserasyon ısı şokuna tabi tutulur ve süspansiyon 30–300 koloni oluşturan birim (CFU) aralığında koloniler verecek şekilde seyreltilir ve daha sonra plakalanır. Diğer yöntemler gerektiği gibi kullanılabilir.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Biyolojik Nüfusun Doğrulama Testi kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp