Sprey Testleri

Sprey Testleri

Sprey darbe testi, bir malzemenin püskürtülen suyla temas altında su penetrasyonuna karşı direncini ölçer. Önlük ve perdeler gibi malzemeler üzerinde yapılır. Bu test, FDA'ya 510 (k) sunulması ve pazarlama için önlük ve örtülerin AAMI PB70 belgesi başına 1 - 4 seviye ile sınıflandırılması için gereklidir. Test, AATCC Test Yöntemi 42 ve AAMI PB70'e uygun olarak gerçekleştirilir. Bu teste ek olarak, EUROLAB tüm AAMI PB70 testlerini gerçekleştirebilir.

Sprey Testleri

Geçerli Standartlar

  • AAMI PB70
  • AATCC 42
  • IEST 80.3
  • ISO

Örnek Özellikler

  • SIT110: FDA teslimi için önerilen 32 numune, Minimum 5 numune önerilir. Her örnek en az 178 x 330 mm (7 x 13 inç) olmalıdır

Sprey testi, bir sprey kafası kullanarak su penetrasyonunu ölçer. Test örneğinin merkezi, sprey kafasının 0.6 m altında 45 ° açıyla konumlandırılmıştır. 500 mL iyonu giderilmiş su porsiyonunun sprey kafasından ve doğrudan test numunesinin yüzeyine geçmesine izin verilir.

Test numunesinin altına önceden tartılmış bir kurutma kağıdı yerleştirilir. Su penetrasyonu, başlangıç ​​kurutma kağıdı ağırlığının maruziyetten sonraki ağırlık ile karşılaştırılmasıyla belirlenir. AAMI PB70'e uygunluk testi esnasında, lütfen örnekleme ayrıntılarına ve sınıflandırma gerekliliklerini kontrol ediniz.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Sprey Testleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp