Çevresel İzleme Malzemeleri Analizi - Hava ve Su

Çevresel İzleme Malzemeleri Analizi - Hava ve Su

Müşteriler, üretim tesislerinin ve temiz ortamların doğrulanması ve sürekli süreç izlenmesi için test hizmetinin bir parçası olarak çevre izleme malzemelerini satın alabilirler.

Çevresel İzleme Malzemeleri Analizi - Hava ve Su

Ticari Olarak Hazırlanan Medya (Tabaklar)

EUROLAB, çeşitli hava çıkış plakaları, yüzey ve personel izleme için dışbükey plakalar önermektedir. Minimum nakliye ve taşıma için üreticilerin doğrudan ticari medya tedarikçilerinden satın almaları önerilir.

  • Hardy Teşhisi -  www.hardydiagnostics.com
  • Becton Dickinson -  www.bd.com
  • Fisher Scientific (distribütör) -  www.thermofisher.com
  • VWR (distribütör) -  www.vwr.com

Her zaman ticari olarak hazırlanmış medya sağlayıcılarından bir analiz sertifikası (CofA) isteyin. Ticari olarak hazırlanmış ortamlarda onay testi için EUROLAB, USP ve EP yönergelerine uygun olarak büyümeyi teşvik test hizmetleri sunmaktadır.

Su Numune Alma Şişeleri

Su örnekleme için, kontrollü bir ortamda veya üretim sürecinde zaman içinde suyu değerlendirmek üzere rutin işlem izleme için başlangıç, orta ve son çalışma örneklemesini öneririz. Çoğu tesis bir su sistemi doğrulaması ile başlangıç ​​sınırları belirler; daha sonra gözlemlenen veriler ve mevsimsellik izleme yoluyla, eğilim analizi ve risk değerlendirmelerine dayalı olarak sürekli sistem izleme için örnekleme planlarını ölçeklendirebilirler. Gerekli teste bağlı olarak birden fazla şişe tipi sunuyoruz: iletkenlik ve TOC şişeleri, tiyosülfatlı ve tiyosülfat içermeyen su şişeleri ve endotoksin örnekleme tüpleri.

Su testi örneğinin bütünlüğünü en iyi şekilde yönetmek için uygun şişeyi kullanmak önemlidir. Örneğin, iletkenlik için kullanılan kehribar şişeler ve TOC (her iki test için bir şişe) numuneyle ışığın temasını sınırlar; endotoksin için polistiren tüpleri endotoksin içermez, böylece kaptan arka plan kirlenmesini en aza indirir; tiyosülfat, klor gibi yaygın kimyasallardan arıtılmış suyun etkisini engellemek için kullanılır.

Geçerli Standartlar

  • PDA TR13
  • USP 1116
  • Mevcut İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)

Çalışma Taslağı

Çevresel izleme testleri için lütfen aşağıdakilere bakın:

  • Çevresel İzleme (Hava ve Su)
  • Su Sistemi Doğrulamaları

Büyüme teşvik çalışmaları için, EP / USP bölümlerinde rehberliği izleyen standart bir geniş spektrumlu ekran kullanılmıştır. Standart fiyatlandırma beş organizmayı içerir: Staphylococcus aureus (Gram-pozitif koklar), Pseudomonas aeruginosa (Gram-negatif çubuk), Bacillus subtilis (spor eski), Candida albicans (maya) ve Aspergillus brasiliensis (küf). Test genellikle organizma başına iki numune artı pH kontrolü ve negatif kontrolleri içerir. İlave organizmalar veya paneller ayrıca ücretlendirilir.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Çevresel İzleme Malzemeleri Analizi - Hava ve Su kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp