Hızlandırılmış Yaşlandırma Testleri

Hızlandırılmış Yaşlandırma Testleri

Hızlandırılmış yaşlandırma testi, yaşlanma sürecini yapay olarak hızlandırmak için yüksek sıcaklıklar kullanarak gerçek zamanlı yaşlanmayı simüle eder. Bu test, üreticilerin ürünlerini daha hızlı pazarlamasını sağlar. Hızlandırılmış yaşlanma isteğe bağlıdır, ancak bir son kullanma tarihi belirlenirken gerçek zamanlı yaşlanma gerekir.

Hızlandırılmış Yaşlandırma Testleri

Gerçek zamanlı yaşlanma normal depolama koşullarında yapılır. Ambalajlama ve / veya ürün performansına erişmek için yaşlandıktan sonra ek testler yapılır.

Geçerli Standartlar

  • ISO 11607
  • ASTM F1980

Örnek Özellikler

  • PKG115: 10 fit küp'e kadar
  • PKG150: 10 fit küp'e kadar

Çalışma Taslağı

Hızlandırılmış Yaşlanma testi, 1 aydan 5 yıla kadar (veya daha uzun) değişen bir zaman dilimini simüle etmek için çalıştırılabilir. Simüle edilmiş yaşlanma süresi, ürünlerin tutulduğu sıcaklığa bağlıdır. Örneğin, 25 ° C ortam sıcaklığı kullanılarak 55 ° C'de, 6.5 hafta raftaki 1 yıla eşittir. Bu parametrelerde, 13 hafta rafta 2 yıla ve 32.5 hafta rafta 5 yıla eşit olacaktır.

Örnekler yaşlandırıldıktan sonra odadan çıkarılır ve oda sıcaklığına geri getirilir. Yaşlanmayı takiben, numuneler daha fazla inceleme (işlevsellik testleri gibi) için size iade edilebilir veya stabiliteyi (yani paket bütünlüğü / mikrobiyal aerosol bariyer mücadelesi, mühür kabuğu veya diğerlerini) onaylamak için örnekleri test edebiliriz.

Önerilen kopyalar:  İstediğiniz kadar örnek yaşayabilirsiniz. Numune sayısı, incelenecek sürelerin sayısına ve yaşlanmadan sonra yapılacak testlere dayanmalıdır.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Hızlandırılmış Yaşlandırma Testleri kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp