Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) Testi

Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) Testi

Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) testi, filtre ortamının ve diğer filtrasyon cihazlarının mikron altı seviyelerde cansız partikül tutma veya filtrasyon etkinliğini değerlendirir. Bu test yüz maskelerinde ve dakikada 1 fit küp (CFM) akışının geçmesine izin veren tüm filtre malzemelerinde yapılır.

Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) Testi

Lateks Parçacık Mücadelesi olarak da adlandırılan bu test, ASTM F2100 için gereklidir ve ASTM F2100'e göre yapılır ve ASTM F2299'un temel prensibini takip eder. EUROLAB, PFE testlerinde yüksek düzeyde uzmanlık sunar ve bu testi sunan nadir şirketlerden biridir. Ayrıca, EUROLAB gereken tüm ASTM F2100 testlerini gerçekleştirebilir.

Geçerli Standartlar

  • ASTM F2100
  • ASTM F2299

Örnek Özellikler

  • PFE115: Örnek başına fiyat. En az 5 numune önerilir; her örnek minimum 5 x 5 inç (12 x 12 cm) olmalıdır

Partikül Filtrasyon Verimliliği testinde, filtre ortamı malzemelerinin mikron altı partiküllere karşı filtrasyon etkinliği, uygulanabilir zor partiküller kullanılarak belirlenemez. Bu prosedür, Partikül Ölçüm Sistemleri (PMS) Model PG-100 partikül jeneratörü ile NIST izlenebilir polistiren mikroküreler kullanılarak bir partikül aerosolünün oluşturulmasını içerir. Partiküller bir PMS Model LASAIR II-110 veya 310 lazer partikül sayacı ile sayılır.

Bu prosedürde kullanılan lateks partikülleri dar bir standart sapmaya sahiptir ve PMS partikül jeneratörünün tasarımı tutarlı bir partikül zorluğu üretir. Test, tek bir parçacık boyutunda gerçekleştirilir. EUROLAB, testi 0.1 um, 0.3 um, 0.5 um ve 1.0 um'de gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. ASTM F2100, 0.1 um'lik bir parçacık boyutunu belirtir. PMS partikül sayacı optik lazer tabanlı bir cihazdır ve dakikada 1 fit küp (CFM) veya dakikada 28,3 litre (LPM) akış hızında çalışır.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) Testi kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp