Yüz Maskeleri için Mikrobiyal Temizlik Testi

Yüz Maskeleri için Mikrobiyal Temizlik Testi

Mikrobiyal Temizlik testi (Bioburden) bitmiş yüz maskelerinde gerçekleştirilir. Bu test, üretim sürecinin kontrol altında olduğunu ve EN 14683: 2014 tarafından gerekli olduğunu göstermek için yapılır. EUROLAB, uzman ekibi ve son teknoloji laboratuvarlarıyla, tüm EN 14683 test ihtiyaçlarınızı eksiksiz sağlayabilir.

Yüz Maskeleri için Mikrobiyal Temizlik Testi

Geçerli Standartlar

  • EN 14683
  • EN ISO 11737-1

Örnek Özellikler

  • MCM100: Test, maske tipi veya konfigürasyonuna göre yapılır, 5 numune setinden oluşur
  • MCM105: MCM100 için eşzamanlı sette test edilen her ek ünite için ücret

Mikrobiyal Temizlik testi, bir ekstraksiyon yöntemi kullanarak yüz maskesindeki toplam canlı mikroorganizma sayısını belirler. Toplam yaşayabilir aerobik mikrobik sayım ve mantar sayımı belirlenir. Maskenin ağırlığına bağlı olarak sonuçlar, her bir maske için test edilen gram başına toplam biyolojik yük olarak rapor edilir. EN 14683'e göre Tip I, Tip II ve Tip IIR'nin performans gereksinimlerini karşılamak için yüz maskesinin biyolojik yükü ≤ 30 cfu / g olmalıdır.

EN 14683 standardına göre bu test için gerekli numune sayısı en az beş maskedir, ancak daha büyük olabilir ve% 4'lük bir AQL'ye izin verecek şekilde artırılmalıdır.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Yüz Maskeleri için Mikrobiyal Temizlik Testi kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp