Sterilizasyon Malzemeleri (BI'lar ve PCD'ler) Testi

Sterilizasyon Malzemeleri (BI'lar ve PCD'ler) Testi

BI ve PCD Sterilizasyon Malzemeleri

Müşteriler, valide edilmiş sterilizasyon döngüsünün validasyonu ve sürekli proses izlemesi için EUROLAB'tan BI ve PCD sterilizasyon malzemeleri satın alabilirler.

Sterilizasyon Malzemeleri (BI'lar ve PCD'ler) Testi

Biyolojik Göstergeler (BI)

Biyolojik göstergeler tipik olarak 10, spor şerit üzerine bir mikroorganizma bilinen nüfuslu temel bir sterilizasyon işlemi izleyin ve aynı zamanda 6  sterilizasyon monitörleri için, sterilizasyon işlemi için en dayanıklı organizma (MRO) ile yıkanmıştır.

Süreç Mücadelesi Cihazları (PCD'ler)

Prosesle Mücadele Cihazları, bir imalat ortamında işlenen tek kullanımlık cihazların terminal sterilizasyonu için biyolojik monitörler sağlamaya yarar. Bu PCD'lerin sağlık tesislerinde kullanılan sterilizasyon süreçlerini izlemesi amaçlanmamıştır.

PCD, hem validasyon hem de rutin sterilizasyon döngülerinin mikrobiyolojik izlenmesi için kullanılan ürünün taşıyıcısıdır. Sterilizasyon işlemine sıkı bir meydan okumayı temsil etmek için arttırılmış direnç gösteren, şırıngalar, tüpler vb. gibi spesifik bir konfigürasyon içindeki biyolojik bir göstergeden oluşur.

EUROLAB, çeşitli sterilizasyon parametreleri dikkate alınarak tasarlanmış farklı PCD konfigürasyonları üretir. Bileşimleri, farklı döngü özelliklerine uyum sağlamak için farklı direnç seviyelerine dayanmaktadır.

PCD sipariş edin

  • PCD Tedarik Sipariş Formunu isteyin
  • PCD Teknik Özellikleri kontrol edin

Geçerli Standartlar

  • ISO 11135
  • ISO 14161

Biyolojik göstergeler genellikle bir glassine zarfın içindeki bir spor şeridi veya diskidir. BI üreticileri, tipik olarak 10 spor şeridin bilinen nüfus doğrulanmış olan 6  ve sterilizasyon işlemi için en dayanıklı organizma (MRO) ile sterilizasyon monitörleri içindir.

PCD'ler, bilinen dirençli biyolojik bir göstergenin şırıngalar, tüpler, vb. Gibi spesifik bir konfigürasyon içine yerleştirilmesiyle hazırlanır. Her cihaz, sadece BI'dan daha büyük farklı bir direnç derecesini temsil eder. PCD daha sonra bir tyvek poşetine yerleştirilir ve muhafaza için kapatılır. Her PCD, BI'nin lot numarası ve son kullanma tarihlerinin yanı sıra marka adıyla da etiketlenir. Ayrıca, her etiket, kolay izlenebilirlik ve çevrim işleminin belirtilmesi için EO'ya maruz kaldıktan sonra rengi değiştiren kimyasal bir gösterge içerir.

EUROLAB, konusunda son derece uzman ekibiyle ve uluslararası akredite laboratuvarlarıyla birlikte, Sterilizasyon Malzemeleri (BI'lar ve PCD'ler) Testi kapsamında tüm test, analiz, ölçüm, değerlendirme ve rapor oluşturma hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

WhatsApp